Genel Bakış

AF-S VR 105 f/2.8G IF-ED, titreşim azaltma (VR) sisteminin faydalarını Makro çekim dünyasına taşıyor. Hem dijital hem de 35 mm film biçimli SLR fotoğraf makineleri için yüksek çözünürlük ve yüksek optik performans sunar. Bu objektif, geleneksel bir objektife kıyasla 4 duraklamaya kadar daha yüksek bir enstantane hızına eşdeğer (Nikon performans testine göre) düzeyde görüntüyü sabitleyerek, esnek elde tutarak çekim olanağı sunan ikinci nesil Nikon titreşim azaltma sistemine (VR II) sahiptir. SWM (Sessiz Dalga Motoru) ve IF (Dahili Netleme), otomatik netleme ve manuel kullanım arasında hızlı ve kullanışlı geçiş olanağıyla sessiz otomatik netleme imkanı sunar. Renk sapmasını en alt düzeye indiren bir ED (Ekstra Düşük Dağılım) cam eleman ve parlamayı ciddi ölçüde azaltarak ince ayrıntılı, net görüntüler elde edilmesini sağlayan Nano Kristal Kaplama, optik performansı artırır.

Temel Özellikler

Dünyanın VR özellikli ilk makro objektifi.

VR II işlevi, 3,0* duraklama daha yüksek enstantane hızına eşdeğer bir sabitlik sağlar.

SWM (Sessiz Dalga Motoru), otomatik netleme ve manuel kullanım arasında hızlı ve kullanışlı geçiş olanağıyla sessiz otomatik netleme imkanı sunar.

Bir ED cam elemanı, renk sapmasını en aza indirger.

Nano Kristal Kaplama, parlamayı ciddi ölçüde azaltarak ince ayrıntılı, net görüntüler elde edilmesini sağlar.

Objektifin sabit bir uzunluğa sahip olmasını sağlayan IF (Dahili Netleme) ve dönmeyen ön eleman, dairesel polarizasyon filtrelerinin ve objektife takılan flaş aksesuarlarının kullanılmasına olanak sağlar.

Netleme seçenekleri: Manuel geçersiz kılma özellikli otomatik ve yalnızca Manuel.

9 bıçaklı yuvarlak diyafram sayesinde, netlemenin dışındaki elemanlar sorunsuz bir biçimde birbirleriyle uyum sağlayarak doğal görünümlü arka planlar elde edilmesini mümkün kılar.

62 mm çapında filtre eki (dönmeyen).

Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 105 mm
Maksimum diyafram f/2,8
Minimum diyafram f/32
Objektif yapısı 12 grupta 14 eleman (1 ED cam ve Nano Kristal Kaplama uygulanmış objektif elemanları)
Görüş açısı 23°20’ [Nikon dijital fotoğraf makineleriyle (Nikon DX biçimi) 15°20’]
Minimum netleme mesafesi 0,314 m (1,0 ft)
Maksimum reprodüksiyon oranı 1x
Diyafram bıçağı sayısı 9 (yuvarlak)
Filtre boyutu 62 mm
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yaklaşık 83 x 116 mm/3,3 x 4,6 inç
Ağırlık Yaklaşık 750 gr/26,5 ons
Verilen aksesuarlar 62 mm LC-62 Geçmeli ön objektif kapağı, LF-1 Arka objektif kapağı, HB-38 Parasoley, CL-1020 Esnek objektif kılıfı

CEVAP VER