Erdoğan’ı Çektiği için Eleştirilen Güler !

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ailesini fotoğraflayan gazeteci ve foto muhabiri Ara Güler, kendisine yöneltilen eleştirilere “Tabii cumhurbaşkanını çekeceğim, onu çekmeyip sizin gibi serserileri mi çekeceğim! Biz gazeteciyiz, her şeyi çekeriz. Onlara mı soracağım!” diye cevap verdi.

ara-guler1

Habertürk’ten Kübra Par’a konuşan Güler, Erdoğan’ın fotoğraflarını çekmesinin gayet doğal olduğunu savunarak, “Çekeceğim tabii. Camiyi de çekeceğim, katedrali de çekeceğim, lideri de çekeceğim. Ben dört kere harbe gittim. Gözümü korkutamazsın. Anladın mı? Bu işlerden mi korkacağım? Hiçbirini tanımam, etmem. Bunlar tam sopalık, iki tane indireceksin orada kalacaklar!” ifadelerini kullandı.

Güler, Erdoğan’ı fotoğraflamasına dair haberi “Usta’yı ‘Ara’ ki bulasın” başlığıyla yayınlayan ancak ertesi gün özür dileyen Cumhuriyet gazetesinin özrüyle ilgili soruya “… aşağı Kasımpaşa!” yanıtını verdi.

Erdoğan’ın fotoğraflarını belediye başkanı olduğu ve cezaevine girdiği dönemlerde de çektiğini hatırlatan Güler, “Peki, şimdi ne değişti? Bir Cumhurbaşkanı’nın davetine ‘Yok’ denir mi? E ben de demedim… Gittik. Bizi bir güzel karşıladılar. Çaylar, kahveler filan…” diye konuştu.

 

Fotoğraf: Ara Güler
Fotoğraf: Ara Güler

Güler, Par’ın “Erdoğan’ı otoriter diyerek eleştirenler var” sözlerine “Biraz otoriter olsun, iyidir yani… Sözünü geçirsin ama agresif olmasın, tatlı olsun. Ecevit öyleydi mesela” karşılığını verirken, ülkenin bugünkü durumunu “Bomb.k!” sözleriyle özetledi.

Fotoğraf :Ara Güler
Fotoğraf :Ara Güler

Güler’in yardımcısı Fatih Aslan ise, Erdoğan’ın fotoğraflarının çekilme sürecini şöyle anlattı: “Bu iş ta Ara Bey, Kılıçdaroğlu’nun fotoğraflarını çekerken başladı. Ara Bey, ‘Kemal Bey’i çektik, Başbakan’ı da çekelim, arşivimiz için önemlidir’ dedi. Eski AK Parti milletvekili Süleyman Gündüz ile görüştük. ‘Hayhay ayarlarım’ dedi. Bir randevu aldık ama programı uymadı, iptal edildi. Bir türlü görüşemedik. En son, onlardan bize talep geldi. ‘Ara Bey Başbakan iken Sayın Erdoğan’ın fotoğraflarını çekmek istiyordu. Eğer müsaitse şimdi çekebilir. Cumhurbaşkanımız kendisini davet ediyor, evinde ağırlamak istiyor’ dediler. Buna istinaden gittik…”

Yazı oluşturuldu 207

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
https://i.hizliresim.com/r09Mda.png
Hemen Ara!