İstanbul Photomarathon

PHOTOMARATON NEDİR?

İstanbul’da fotoğraf gruplarının oluşumuyla gerçekleşecek olan Photo Maraton, fotoğrafçıları aynı tema etrafında birleştiren ve zamanla yarışılan bir kültürel etkinliktir. Fotoğraf tutkusudur. Konu olarak seçilen şehrin, bölgenin tanıtımına katkıdır. Tümü fotoğrafa adanmış bir gündür. Adına maraton diyorsak da koşmanıza gerek yok; sakin, serinkanlı bir etkinlik bu.

Üstelik, herhangi bir dijital fotoğraf makinesine ve fotoğraf çekebilen bir cep telefonuna sahip olan herkese açık. O şehrin insanlarını, dostları, arkadaşları, sevgilileri, fotoğraf tutkunlarını, turistleri, bu zevkli yarışmaya dahil eder.

Bir yandan, fotoğraf yarışmasını eğlenceli ve heyecanlı bir aktiviteye çevirirken, katılımcılarını, şehri alternatif bir şekilde yaşarken temalı görüntüler oluşturmaları için teşvik eder. Bir şehri fotoğraflar aracılığıyla
yeniden var eder.

NASIL ÇALIŞIYOR?
PhotoMaraton iki bölüm olarak organize edilmiştir.Fotoğraf makinesi ile katılacaklar için günü, 12 saatlik süre içinde, 3 istasyon dahilinde, her istasyonda 4 tema verilmek suretiyle, toplamda 12 saat, 12 tema ve 12 fotoğraftan oluşan bir etkinliktir. Cep telefonu ve tablet ile katılacaklar ise 4 saat zaman diliminde,4 fotoğraf ile katılacaklardır.Temalar yaratıcılığa açıktır. Katılımcılardan İstanbul ‘da zamanın ruhunu yansıtacak anın, anların fotoğraflanması istenecektir. Her istasyonda 4 fotoğraf lideri ayrı ayrı temaları açıklayacaklardır. Çalışılacak temalar daha önce açıklanmayacak ve her bir fotoğraf lideri bir sonraki temayı bilmeyecektir.

September 22-23, 2018 in Sirkeci – Eyüp – Taksim – Harbiye!

Held more than 30 times in more than 80 countries PhotoMarathon to be held in Turkey for the first time!

PhotoMaraton is a cultural activity that combines photography with passion. It contributes to the promotion of the living zone. It’s a day devoted to photography. If we say marathon; you do not need to run; It’s a quiet, cool-tempered activity. Anyone with any digital camera is welcome. Citizens, friends, lovers, photo enthusiasts, tourists, on an entertaining day, encourage the city to create thematic images while living alternately.

Detaylı bilgi ve kayıt için: http://photomaraton.com

Fotoğraf Çekmeye Meraklı, Gezme Hevesli Bir Travelgrapher :))
İnternet sitesi http://umutcankilic.com
Yazı oluşturuldu 19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
https://i.hizliresim.com/r09Mda.png
Hemen Ara!